Başarılı Öğrencilere 5 Yıldızlı Tatil Ödülü

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya genelindeki 719 okul birincisinin, sömestr tatilinde aileleriyle birlikte 5 yıldızlı tatil yapacağını söyledi.

Projeyle ilgili Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği ve Alanya Turistik İşletmeciler Birliği arasında protokol imzalandı. İmza töreninde konuşan Başkan Türel, projenin Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime verdikleri önemin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Başkan Türel, Okullar Ligi projesinin ardından Türkiye'de bir ilki daha gerçekleştirdiklerini belirterek, "Gençlerimizi ne kadar başarıya teşvik edersek, geleceğimizi sağlam temeller üzerine oturtmuş oluruz" dedi.

TURİZMCİLERE TEŞEKKÜR

Antalya Valililiği ve Milli Eğitim Müdürlüğü himayelerinde gerçekleştirdikleri bu sosyal projenin en önemli ayaklarından birisinin de turizm sektörü olduğunun altını çizen Başkan Türel, şunları söyledi:

"Bu projemizi ilk kez AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman'a açtığımda hiç düşünmeden kabul etti. Böyle bir sosyal paylaşım ve ödüllendirme projesinde seve seve olacaklarını söyledi. Sonra ALTİD ile bir araya geldi. ALTİD Başkanı Burhanettin Sili Bey de bu projenin bir başka katılımcıs olmayı kabul etti."

Antalya merkez ve 19 ilçesindeki 446 ortaokul ve 176 lisenin okul birincilerinin aileleriyle birlikte 3 gün boyunca 5 yıldızlı otellerde her şey dahil tatil yapacağını anlatan Başkan Türel, böylelikle başarıya endeksli bir gayretin karşılığını görmüş olacaklarını dile getirdi.

Bu projede sadece öğrencilerin değil, ailelerin de ödüllendiğinin altını çizen Başkan Türel, "Gençlerimizle birlikte onların en büyük destekçileri olan aileleri de tatil imkanına kavuşacak" dedi

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright © 2009, Profesyonel Firma Rehberi-Firma tanıtımı-Ürün Tanıtımı